אודות הפורום

מי אנחנו?

פורום סטודנטים לכלכלה הינו מסגרת לימודים חוץ-אקדמית, אשר הוקמה בשנת 2007 על ידי סטודנטים בחוגי הכלכלה באוניברסיטאות (חיפה, ירושלים, תל אביב ובן גוריון), כיוזמה עצמאית והתנדבותית. מטרות הפורום הן לעורר שיח כלכלי, ביקורתי ויצירתי באוניברסיטאות, לחשוף סטודנטים לסוגיות כלכליות רלוונטיות בחברה הישראלית וליצור הבנה טובה יותר של העולם הכלכלי בקרב סטודנטים לכלכלה.

במסגרת הפעילות של פורום סטודנטים לכלכלה באוניברסיטת חיפה, אנו מציעים סדרת מפגשים של אקדמאים, אנשי תקשורת, פוליטיקה, ממשל ועסקים, מהשורה הראשונה של הציבוריות הישראלית, כל זאת לאורך סמסטר ב'. בנוסף אנו מקיימים קבוצה שבועית ללמידה ולהובלה של הפעילות. אנו מלווים על ידי המכללה החברתית כלכלית, ופועלים בשיתוף עם החוג לכלכלה ועם אגודת הסטודנטים.

למה אנחנו פועלים?

בשנים האחרונות, ובעיקר בעקבות המשבר הכלכלי של 2008, מתגברים הקולות בקרב אקדמאים, אנשי חברה וסטודנטים רבים בארץ ובעולם המבקרים את שיטת הלימודים בחוגים לכלכלה. אמנם החוג לכלכלה נכלל תחת מדעי החברה, אך בפועל מלמדים אותו יותר ויותר כמדע מדוייק. אם בחוגים האחרים נלמדות תיאוריות שונות ומנוגדות, עם שיטות מחקר מגוונות, הרי שבחוגי הכלכלה הפלורליזם האקדמי איננו קיים, ויוצא שיכולתו של מדע הכלכלה לספק תשובות לבעיות אשר העולם ניצב בפניהן, מוגבלת. נדמה כי המודלים הכלכליים מתקשים להתחבר למציאות.

מה אנחנו רוצים?

אנו קוראים לחשוב מחדש את מדע הכלכלהלהוסיף לחומר הלימוד תכנים מוזנחים אשר יעזרו לנו לקבל תמונה רחבה יותר, מורכבת יותר ומחוברת יותר למציאות. אנו מעוניינים ליצור שיח כלכלי בעל קשת רחבה של דעות. אנו מעוניינים שתלמידי החוג יסיימו את לימודיהם עם תמונת עולם מקיפה בהיבט הכלכלי, ולקשר את הלימודים התיאורטיים שאנו לומדים למה שקורה במציאות.

ובעולם?

במאי 2014 ההתארגנות הבינלאומית של סטודנטים לכלכלה יצאה לאור בשם ISIPE, במכתב פתוח לציבור. אתם מוזמנים לקרוא אותו באתר שלנו כאן, וכן באתר הבינלאומי.rethinkinglogo

בנוסף, פורום סטודנטים לכלכלה בחיפה הוא חבר בארגון Rethinking Economics.

3 תגובות על אודות הפורום

  1. פינגבאק: התכנית לכלכלנים חברתיים | המכללה החברתית

  2. פינגבאק: כלכלנים חברתיים | המכללה החברתית

  3. פינגבאק: קצת אפולוגטיקה כלכלית | מבוא לכלכלה – ג

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s